Pravidelný občasník originálního humoru

chlívek G1 Android

G1 (Android) je "Open Source" mobilní telefon, který má své kořeny v Google a v ČR (ale i celosvětově) začal být poprvé masově prodáván T-Mobile.

Wifi Hacker ULTIMATE pro Android nic nedělá. A uživatelé na to nadávají v komentářích

Nejnázornější ukázka toho, jak je možné, že jsou tak úspěšné podvodné hry, aplikace či soutěže na Facebooku. Prostě stačí vždy využití toho, že uživatelé neumí používat mozek. A už vůbec neumí číst. Krásný příklad je Wifi Hacker ULTIMATE - aplikace pro Android, která se vyšlphala mezi nejžádanější aplikace.

Přímo v popisu aplikace je jasně napsáno, že nedělá nic z toho, co by po ní lidé mohli chtít. Žádné heslo k WiFi se s ní prostě hacknout nedá. Je tam i zcela jasně napsáno co vlastně dělá - lidově řečeno vám zasere telefon věcmi, které tam mít nechcete. A přesně na tohle všechno si stěžují lidé v komentářích.

Všímejte si požadavků na práva. Snadno pak odhalíte aplikaci, která do Androidu v žádném případě nepatří

Včera jsem v Google Play zahlédl aplikaci pravděpodobně patřící k Prima TV - měla by umožňovat přístup do TV archivu, jedné z hodně zajímavých aktivit,  kterou Prima na Internetu má. A vypadalo to velmi lákavě, protože bych se mohl na mobilu či tabletu dívat na zmeškané díly Star Gate.


"Přidávat a upravovat událost kalendáře a
odesílat e-maily bez vědomí vlastníka,
číst události kalendáře a důvěrné informace
"?
... tady někdo zešílel

Chuť instalovat aplikaci jménem Prima mě přešla okamžitě při prvním pohledu na požadavek na práva. Požadavek zcela typický pro aplikace s postranními úmysly. Už jenom chybí, aby aplikace mohla bez svolení uživatele telefonovat nebo posílat SMSky. Aplikace s takto podezřelou žádosti o práva k vašemu soukromí nebo k něčemu co vás může stát peníze do telefonu prostě do telefonu nepatří. 

Ovládací kódy ve vytáčení (třeba pro Factory Reset) ovlivňují více než jenom telefony od Samsungu

Pokud máte novější Andoid (4.0.x a možná i některé 4.1.x), tak je velká šance, že obsahuje nebezpečnou chybu - automatické vykonání ovládacích kódu (USSD) pro reset na tovární nastavenía a další věci. Včetně zablokování SIM karty. Původně se předpokládalo, že jde o problém Samsungu (a možná jeho TouchWiz rozhraní), ale podle posledních zjištění je problém přímo u Google. A opraven byl v Androidu 4.1.1.

Jinými slovy, problém popsaný v Potřebujete si resetovat Android od Samsungu? Stačí hodně, ale opravdu hodně málo se zdaleka netýká jenom Samsungu. Zatímco ovládací kódy v dialeru zadané ručně se mají samozřejmě "spustit", jejich spuštění přes "tel:" adresu v odkazu může znamenat značný problém. A to jaké kódy je možné spouštět a využívat  částečně závisí na výrobci telefonu. Vedle "tel:" adres je možné kód telefonu vnutit v QR kódu, WAP zprávě, e-mailu a možná řadou dalších způsobů.

Pokud máte telefon od výrobce, který tuto chybu ještě neopravil, můžete zkusit zablokovat vytáčení těchto kódů pomocí aplikací - viz například  TelStopNoTelURL či USSD Filter

Zdroj: Android control code issue affects almost all manufacturers

Google Play slaví, řada věcí je za 25 centů. A za tu pětikorunu se to možná sakra vyplatí

Google Play slaví slevami - 25 miliard stažení, 675 tisíc aplikací - a vy byste měli vědět, že se tam objevují aplikace za 25 centů, čili za necelou pětikorunu. Tradičně je problém je najít, takže je budu zkoušet přihazovat sem, pokud na ně narazím. A pokud na ně narazíte vy, dejte mi vědět, přidám je taky.

No vida, po pár hodinách čekání je tu konečně seznam přímo na Google Play - Top Apps 75+% off. Takže můžete začít používat seznam "přímo od zdroje".

Nejvíce oblíbené aplikace pro Android v Česku

Malý průzkum mezi českými uživateli Android z prosince na Pooh.cz a JustIT.cz přinesl několik stovek tipů na zajímavé a užitečné aplikace, takové které sami uživatelé doporučuji. Vyhrál, již podruhé, hlavně Pubtran. Na dalších místech významu jsou jednoznačně, sociální síte, Mapy Google a Gmail.

Průzkum: Vaše nejoblíbenější / nejdůležitější aplikace pro Android (2011)

Pokud máte zájem o aktuální tipy na podstatné aplikace pro Android, tak by se vám mohl hodit tip na @365tipů z názvem Bez jakých aplikací se neobejdu v Androidu? Jaké nepostradatelné máte vy?

Vaše nejoblíbenější / nejdůležitější aplikace pro Android (2015)

A protože každý má jiné preference, tak pojďme zkusit tento tip výrazně doplnit - na goo.gl/wYOfh6 můžete vyplnit až pět aplikací pro Android, které považujete pro váš telefon či tablet za nepodstradatelné. Anketa, sbírání tipů, zůstane aktivní déle, možná celý červen, takže prosím i o pomoc s dalším šířením. Buď sdílením tohoto tipu (čímž nejvíc pomůžete @365tipu) nebo sdílením odkazu na anketu. Předem díky za pomoc.

Sony Xperia Play

Sony Ericsson na své Facebook Page oznamuje příchod Xperia Play s podtitulkem Android is Ready To Play. Doprovodné video je, svým způsobem, poněkud děsivé.

Samsung Galaxy S - UI galerie

Než vydám větší recenzi Samsung Galaxy S, tak nabídnu první ochutnávku - Galerii uživatelského rozhraní. Samsung vsadil na vlastní nadstavbu (TouchWiz 3.0) a doplnil řadu programů, které v klasickém "čistém" Androidu nejsou.  Dvě desítky screenshotů najdeta na JustIT.cz v Galerie: Samsung Galaxy S uživatelské rozhraní.

A jenom krátká citace z recenze:

TouchWiz 3.0 UI samozřejmě znamená, že občas narazíte na drobná zaváhání - v řeči hráčů her "nějaký ten lag" - kdy UI nebude reagovat zcela okamžitě. U Nexus One se to ale stává i u původního "pravého" UI a souvisí to s postupným naplněním počítače aplikacemi a jejich vlivem.

Samotné TouchWiz 3.0 vypadá taky jako poněkud hodně inspirované iPhone UI. Ale nekonec, proč ne. Celkově to není nepovedené monstrum, které by z dobrého Android UI udělalo něco horšího.

Opera Mini pro Android? Díky, ale fakt ne

Opera ani po roce usilovného vývoje Android verze Opera Mini nepochopila, jak fungují aplikace na Androidu a že mají nějaké zavedené zvyklosti. Čas to opět odinstalovat.

Android Market překročil 100 tisíc aplikací

"One hundred thousand apps in Android Market." sdělení na @AndroidDev je nenápadné utweetnutí, které má ale poměrně velký význam. Teď ještě dořešit kupičku problémů a Google může opravdu oslavovat.

Android Market trpí fragmentací platformy (příliš mnoho různorodých verzí Androidu je stále na trhu) a aktuálně se potýká s technickými problémy. Stovka tisíc aplikací samozřejmě neznamená, že je zde sto tisíc užitečných věcí - záplava spořičů obrazovek, vyzvánění, pozadí na plochu či ještě více zbytečných věcí znepříjemňuje nalezení toho, co je opravdu užitečné - ale to je vlastnost každého aplikačního trhu pro mobilní telefony.

Bohužel Android Market nenabízí jinou možnost přístup a vyhledávání, než skrz Android telefon  Android Market sice na webu najdete, ale ne v plné podobě. A už vůbec ne v použitelné podobě (zejména například možnost najít si aplikaci a nechat si jí "odeslat" do telefonu).

TOP 10 Android aplikací používaných českými uživateli

A 143 tipů na další aplikace, které čeští uživatelé Android telefonů používají a řadí je mezí "pět nejdůležitějších aplikací" na svých telefonech. Dlouhý seznam obsahující hodně inspirativních nápadů

Android Juice Defender - Opravdu chrání "šťávu"

Až třikrát větší výdrž baterie není pro aktuální chytré telefony marný výsledek. Kdo máte Android či iPhone, víte moc dobře jak rychle jde baterka dolů pokud se objeví "3G". Pro Android je tu jeden tip - Juice Defender. Opravdu pomůže. A to hodně

Průzkum: Vaše nejoblíbenější / nejdůležitější aplikace pro Android

Pokud máte zájem o aktuální tipy na podstatné aplikace pro Android, tak by se vám mohl hodit tip na @365tipů z názvem Bez jakých aplikací se neobejdu v Androidu? Jaké nepostradatelné máte vy?

Vaše nejoblíbenější / nejdůležitější aplikace pro Android (2015)

A protože každý má jiné preference, tak pojďme zkusit tento tip výrazně doplnit - na goo.gl/wYOfh6 můžete vyplnit až pět aplikací pro Android, které považujete pro váš telefon či tablet za nepodstradatelné. Anketa, sbírání tipů, zůstane aktivní déle, možná celý červen, takže prosím i o pomoc s dalším šířením. Buď sdílením tohoto tipu (čímž nejvíc pomůžete @365tipu) nebo sdílením odkazu na anketu. Předem díky za pomoc.

Skype je dostupné pro Android. Pardon, bylo. Po pár hodinách přestalo fungovat

Nezoufejte, nejde-li se přihlásit, chyba není u vás (a zkuste stisknout Enter místo opakovaného zkoušení jména a hesla). Skype for Android sice vypadá dobře, ale problémů má hodně. Více v článku.

Android nejpopulárnějším operačním systémem pro smartphone (v USA)

Podle Erica Schmidta (Google CEO) je Android již nyní ziskový a trh s mobilní inzerci odhaduje na 10 miliard dolarů. S očekávanou jednou miliardou Android telefonů na trhu by to mohlo znamenat hodně zajímavé příjmy. A Microsoft? Ten se snaží Android zlikvidovat. Žaluje Motorolu.

Android dvojkou na trhu v roce 2010 a v roce 2014 ohrozí jedničku - Symbian

Nelehké časy čekají Nokia - ještě nedávno neznámý mobilní operační systém, Android od Google, míří raketově vzhurů. Překvapivě rychle vzhůru

T-Mobile G2 míří na americký trh. Na český ne.

T-Mobile G2T-Mobile G2, následovník G1 míří na americký trh. Na český trh ovšem ne, podle českého T-Mobile se čeká, zda HTC nabídne lepší cenové podmínky.

G2 pokračuje v tradici G1 a uspokojí milovníky klávesnic - klasická výsuvná QWERTY klávesnice jako u předchozího modelu. Co je daleko zajímavější je podpora HSPA+ a tím i (teoretické) rychlost datových přenosů teoreticky až  21mbps/5.7mbps.  Co už ne zcela potěší je snížení rychlosti procesoru z původně plánovaného 1GHz an 800Mhz - za důvod je udávaná "optimalizace životnosti baterie".

Displej : 3.7"

Procesor: 800Mhz, Qualcomm MSM7230, vyhrazené GPU (Adreno 205)

Fotoaparát: 5Mpx, LED blesk, 720p HD video

Paměť: 4GB interní, 8GB karta (podpora 32GB karet)

Operační systém: Android 2.2 bez zbytečných HTC dodatků

Toshiba Folio 100 - Android "SmartPad"

Toshiba podle italského Notebookitalia připravuje "Smart Pad" pod označením Toshiba Folio 100 - tablet bude vybavený Android 2.2, NVIDIA Tegra 2, 10.1" (1024x600) displejem, 16GB interní paměti, 802.11b/g/n, Bluetooth, 3G, SD/MMC slot, HDMI, USB 2.0 a 13mpix webcamem. Na 1020mAh baterii by měl zvládnout až 7 hodin užívání.

Oracle žaluje Google a chce zničit Android platformu

Tohle začíná být velmi zábavné - Oracle si počkalo do okamžiku, kdy se Android stal enormně populárním a rozšířeným. A pustilo se do boje za jeho zničení. Zlé jazyky navíc jemně upozorňují na žalobu, kterou proti Oracle vede americké Ministerstvo spravedlnosti. A jiní se oprávněně ptají, jak si to Oracle představuje s GPL licencí Javy.

Android aplikace sbírala údaje milionů uživatelů! Skutečnost je jiná

Minulý týden se v médiích objevila zpráva o aplikaci pro Android (pozadí na plochu), která měla sbírat osobní informace (milionů) uživatelů. Nakonec je ale (asi) všechno jinak. A online žurnalistika opět ukázala jak snadno skočí na cokoliv, neověřuje a fabuluje.

Orwell v praxi - Google na dálku smazal z mobilů dvě aplikace ** DOPLNĚNO

Přehnaná reakce Google nebo oprávněný krok? A proč AT&T útočí na Android prostřednictvím nedůvěryhodné bezpečnostní analýzy? Zjevně proto, že Android je velkou hrozbou pro iPhone. A co to vlastně znamená? Nic nevlastníme a vždy za nás může rozhodovat někdo jiný.

Android Live: Zajímavosti a důležité věci do 20.6.2010

Motorola Droid 2 a Droid X ■ Samsung Galay Q ■ Sanxi Adnroid KIRF tablet ■ Android 2.1 už na polovině telefonů ■ HTC Droid Incredible bezpečnostní problém ■ Ke staženi: AppAware ■ TOP 10 aplikací podle aTrackDog ■ Kobo e-reader pro Android ■ HTC se nelíbí pirátské ROMky

Android Live: Zajímavosti a důležité věci do 11. 06. 2010

Androidy se prodávají rychleji než výrobci vyrábějí ■ Tipy na zdarma dostupné Android aplikace ■ Flash pro Android ■ Dell Streak bude mít Android ■ GM chce Android ve svém novém GM Volt ■ ...

Dell Streak bude. V létě

Chcete vědět více o e-knihách a e-čtečkách? V říjnu 2010 spuštěné www.bookz.cz nabízí zpravodajství, návody, tipy a triky, prostě všechno, co by se vám mohlo hodit. Na POOH.CZ se e-knižní obsah již vyskytovat nebude, byl přesunut právě na BooKZ.cz

Dlouho diskutovaný vstup společnosti Dell na trh tabletů už má konkrétní podobu. Dell streak tablet entices people to watch, surf, connect, listen, and play on 5” of power and portability je produktová informace přímo od výrobce.

 

Dell Streak bude. V létě.

  • Google Android o/s
  • Qualcomm Snapdragon 1GHz (ARM)
  • 3G + WiFi + Bluetooth
  • UMTS/GPRS/EDGE/HDSPA
  • 5Mpix fotoaparát, autofocus, dual LED blesk
  • Micro SD slot (do 32GB)
  • 2GB interní paměti
  • VGA čelní kamera
  • Vyměnitelná baterie
  • 5" kapacitní WVGA displej

Emerald - následovník Android G1 u T-Mobile

T-Mobile "Project Emerald" by měl přinést následovníka pro Android G1 - ten už je nejenom poněkud morálně zastaralý, ale absencí upgrade na 2.1 verzi Android o/s zastarává i fakticky. O více a více chybějícím výkonu snad ani není třeba moc psát. Podle TmoNews by za Emeraldem měla stát opět HTC a mělo by jít o "Sidekick Twist". A nabídnout Android OS 2.1, 1GHz CPU, čelní kameru, 4.3" Super AMOLED idsplej, 16GB paměti. A teď už nezbývá jenom čekat, jak tyhle dohady dopadnou.

Google Nexus One - vydařená kombinace HTC a Androidu

První mobilní telefon prodávaný Google vyvolal vlnu zájmu. Oprávněně, ale nejenom proto, že Google zase zkouší revoluci v telekomunikacích. Pozornost si zaslouží jak z pohledu hardware, tak pohledu mobilního operačního systému.

Minulý týden mi české Google na pár dní půjčilo nový Nexus One. Byla to trochu honička, ale nakonec z toho vznikla "recenze", kterou dnes můžete najít na Lupě. "Recenze" v uvozovkách, protože tam nenajdete tabulku s technickými údaji ani jiné, tomu podobné věci. Je to spíš o tom jak se Nexus One liší od G1, co umí, co umí navíc či jinak. A jak se Google a HTC podařilo vytvořit špičkový telefon.  Takže pokud chcete, můžete pokračovat odkazem o "řádku" níže.

Android G1 Live - 17. 1. 2010

Čas na další souhrn různých informací, které jsem si odložil do Facebooku. Tipy na aplikace, zajímavé články, nějaké to problémy. Prostě všehochuť. To s čím se "živě" setkáte s Android mobilním operačním systémem

Exklusivně: Pár dobrých zpráv pro uživatele Androidu v ČR

 Měl bych tu pár dobrých zpráv pro uživatele Androidu G1 v ČR. Jsou potvrzené T-Mobile a prozatím tedy i poněkud exklusivní (takže pokud budete šířit dál, samozřejmě velmi uvítám správné citování).

Android G1 se dočká update na "Eclair" verzi (tedy 2.0). Jak T-Mobile říká, "chtěli bychom to stihnout ještě v lednu, momentálně čekáme na potvzení od Google".

Ve druhém čtvrletí by se mělo u českého T-Mobile objevit několik dalších telefonů s Androidem. Konkrétní modely zatím není možné určit.

"Podle předběžné dohody s Google by placené aplikace měly být pro české uživatele dostupné tento nebo příští měsíc," říká T-Mobile na jednu z nejbolavějších otázek. A znamená to tedy, že se dočkáme možnosti kupovat aplikace na Android Market.

A poslední maličkost, která vás jistě taky zajímá - kdy bude u T-Mobile dostupný Nexus One. Na to už bohužel tak pozitivní opověď nemám. "V tuto chvíli probíhají jednání na úrovní T-Mobile International, nedokážeme říci zda, popř. kdy budeme přístroj nabízet," je prozatím jediné, co T-Mobile odpověděl.


( page 1 of 2 ) Older articles >>> ( number of articles: 45)