Pravidelný občasník originálního humoru

chlívek Kultura

Divadla, Výstavy, knížky, obrazy, no prostě kultura ...

Battle for Skyark. Je velmi zvláštní. A asi jsem divný, líbilo se mi to

Je docela zábavné si číst recenze (třeba právě na výše uvedeném IMDB), které se předhánějí v tom, jak je ten film strašný. Mají pravdu, on je fakt strašný.

Warcraft: První střet nemůže nedostat plných (10/10)

World of Warcraft má neuvěřitelně bohatý svět s postavami a historií dlouhou tisíce let, objevující se ve hrách, ale i knihách a teď konečně i ve filmu.

Legendární Mad Max se vrátil. A v zběsilé cestě (2015) je to na 10/10 šílený

Řekněme to rychle a jasně. Tohle je fantastické pokračování původní serie, které je minimálně stejně šílené, ještě více akční a pochopitelně ještě více trikové.

Tomorrowland (2015) si to trochu pokazil, takže (7/10)

Čím více věcí máte na výběr ke koukání, tím hůře se vybírá. Obzvlášť když má vybrat dcera či žena. Tomorrowland ale není špatný, neváhejte při výběru.

Interstellar (2014) má pomalý začátek, ale pak je to bomba (10/10)

Pokračuje dohánění filmových restů, takže se musím podělit o pohled na další sci-fi. Sci-fi od Nolana! Ano, od toho Nolana. A není to jediná legenda, kterou tam potkáte.

Atlas mraků (Cloud Atlas, 2012) aneb nemohli jste říct dřív, jak dobré to je? (10/10)

Uhodli jste správně, zneužívám sváteční týden k tomu, abych si konečně odpočinul od psaní a doháním prastaré resty. Filmové resty.

The Maze Runner (2014) když už jsme u těch zdí (7/10)

Inu, musím se podívat po pokračováních, protože když už dali dohromady tohle, tak jsem nesmírně zvědavý jaka sbírka úletů a konin bude další v pořadí.

Insurgent (10/10) aneb další oddychové podívání

Jo a jestli nechcete vědět nic víc před podíváním se, tak si nepouštějte to následující video :) Z mé oblíbené série "Všechno špatně" .)

Divergence (Divergent, 2014) aneb film líbí, kniha líbí (10/10)

Pokud se chcete podívat na něco na co se dobře dívá a máte rádi sci-fi a trochu zamyšlení nad vývojem společnosti, tak tohle je dobrá volba

Zemřel David Bowie? Je to pravda? Je to hoax? Nemá hacknuté sociální sítě?

 "January 10 2016 - David Bowie died peacefully today surrounded by his family after a courageous 18 month battle with cancer. While many of you will share in this loss, we ask that you respect the family’s privacy during their time of grief." na Facebookovém profilu David Bowie. Podobný text se objevil na jeho Twitteru (@DavidBowieReal). Než napíšu něco víc, tak to nevypadá ani na hoax, ani na hacknuté sociální sítě, tedy jedině že by ještě hackli @MaMadeMoon, tedy účet jeho syna, který to nakonec potvrdil.

Zemřel David Bowie? Je to pravda? Je to hoax? Nemá hacknuté sociální sítě?

Nebudu psát o tom kdo byl David Bowie, to přenechám povolanějším, zkušenějším v hudební oblasti. Na dvou oznámeních na oficiálních profilech na sociálních sítích je zajímavé to, že se svět už zjevně dost naučil sociálním sítím nevěřit a chtít ověření v médiích. Toho se moc nedostávalo, takže Twitter i Facebook je plný dohadů o tom jestli jde o hack, nebo jestli jde o stupidní hoax. Je to trochu smutné, že jsme došli do momentu, kdy je potřeba opravdu uplatńovat NIKDY NIČEMU NEVĚŘ v jakékooliv situaci. Na druhou stranu, jestli tohle znamená, že tak nějak konečně (alespoň část lidstva) přestává bezvýhradně věřit čemukoliv co vidí na Facebooku či Twitteru, tak je to vlastně dobrá zpráva.

 

RIP David Bowie. 

Nevím kdo to všechno objevil, ale ABC má asi taky malér. Kozy jako vozy

 Na Twitteru mi @JurenaPavel poslal následující obrázek. A vypadá to, že ABC má asi taky malér. Prosím, nevím odkud pochází ani autentičnost ani nic,. Zaujalo mě to hlavně z pohledu, že je vlastně možné, že stovky dalších obrázků skrývají něco takového. Takže můžeme leden 2016 vyhlásit za měsíc hledání skandálních zakletých maskovaných kreseb. Protože tady to, prosím pěkně, vypadá na kozy jako vozy. Mimochodem,

v aféře okolo Čtyřlístku (viz Stali jsme se odborníky na hledání zbytečných problémů. Aféra se souloží ve Čtyřlístku) to vyvrcholilo tím, že Čtyřlístek křeslíe vyrazil (viz Dětský časopis Čtyřlístek vyhodil autora. Do obrázku propašoval soulož). Můžete se mnou souhlasit, nemusíte, ale já tohle označím jako vrchol zbabělosti.

Nevím kdo to všechno objevil, ale ABC má asi taky malér. Kozy jako vozy

PS: Originál toho obrázku je dohledatelný k Lukáši Fibrochovi jako Kalendář z roku 2008. Takže autenticky to vypadá dostatečně :) Dobrá práce.

PPS: Možným původcem objevuje je David Jiřička, k nalezení na Stránce Čtyřlístku na Facebooku. 

Stali jsme se odborníky na hledání zbytečných problémů. Aféra se souloží ve Čtyřlístku

Stali jsme se odborníky na hledání zbytečných problémů. Přehnaného ochranářství tam, kde dítě čtoucí čtyřlístek nic takové nebude vidět. Až do okamžiku, kdy podobným přeháněním vyvoláte v dítěti zájem.

ČTTV vs DVTV? Jak dlouho tohle DVTV ustojí? A nebylo by tam, Petře, něco víc?

Je až překvapivé jak roky starý reklamní spot vypadá stejně jako dnešní ČTTV. Což mi nedá se Petra nezeptat, jestli by tam fakt pro rok 2016 nebylo něco lepšího.

iDnes musí vysvětlovat, proč článek o vítězi SuperStar vyšel ještě dříve, než byl vítěz znám

 Tohle se fakt těžko vysvětluje, když ještě před vyhlášením vítězů vypustí iDnes.cz ven článek, který oznamuje vítězství. Navíc říkat tomu "technická chyba" je více než zábavné, těžko si člověk představuje, že se redakční systém svévolně rozhodl něco zveřejnit. Sice se dá chápat, že redakce měla připraveny verze článků podle toho kdo vyhraje (podobně jako má jistě už napsaný, nejenom, Zemanův nekrolog), ale přeci jen. Ta technická chyba?

A nemají nakonec pravdu konspirátoři, kteří teď budou ještě pět let tvrdit, že vítěz byl už dávno jasný a předem dohodnutý? Viz Česko a Slovensko mají novou SuperStar Emmu Drobnou

iDnes musí vysvětlovat, proč článek o vítězi SuperStar vyšel ještě dříve, než byl vítěz znám

Japonský Star Wars: The Force Awakens trailer prostě musíte vidět. Musíte

Proč? No hlavně proto, že toho ukazuje podstatně více, než ten co jsme dostali nadělený v naší časti světa.

Kolik vidíte kruhů? Jedna ze známých optických hádanek funguje stále stejně dobře

Je to tak, pokud se vás zeptám kolik vidíte kruhů na následujícím obrázku, bude zajímavé sledovat kam dojdete. A prosím, není to žádný chyták, kde se počítají "o" v otázce, ty tam prosím pěkně nepaří. Jestli tam jsou nebo nejsou kruhy? To zatím neřešme. Každopádně se ale podívejte jaké množství reakci podobné věci vyvolávají na Facebooku (vpravo dole).

Historie téhle optické  iluze je také zajímavá, stejně jako to, proč je s ní tak velký problém co se řešení týče. Je dobré vědět, že tuhle iluze najdete pod názvem "Coffer Illusion" a autorem je Anthony Norcia.

A jak je to s tím řešením? To se můžete podívat zde.

Tip kam s dětmi - Muzeum městské hromadné dopravy

Muzeum městské hromadné dopravy najdete v  bývalé vozovně ve Střešovicích. Něco o něm na webu DPP a vhodné je vědět i to, že konečnou zde má linka č. 91, což je historická tramvaj (k vidění na čtvrté fotce), se kterou se můžete svést na Výstaviště. Pro děti je tu super zážitek a ceny jsou na běžné muzejní a jiné poměry skvělé. 35 kaček za dospělého, dvacka za dítě do muzea. A stejné ceny má i historická tramvaj.

Dobré je ještě vědět, že muzeum i tramvaj fungují jenom o víkendech a od března do listopadu, takže máte ještě dost šancí na to, jít se podívat.

TV Barrandov? Jediný důvod přepnout byl Animáček. Od ledna už nebude, takže sbohem

Ano, Animáček je vždy to zásadní co od šesti do osmi večer běží v naší domácnosti. Kuba se už od příchodu domů ptá, jestli už má pohádky. A až TV Barrandov přesune Animáček na 16:00 a bude je vysílat pouze padesát minut? V čtyři odpoledne je Kuba ještě v školce a domů doráží zpravidla až hodně dlouho po páté hodině. Jinými slovy, na Barrandově sedí nějaký idiot, který vůbec nechápe, pro koho to vysílá.

Koláč TV Barrandov ve skupině dětí

Honza Potůček se v Animáček – ukázkový příklad, jak zabít marketingově úspěšný produkt mimochodem mýlí v tom, že "jejich rodiče zkrátka přepnou z Barrandova na ČT 2. A nebo na Disney Channel, Minimax, Nickelodeon, JimJam a kupu dalších televizí". Na ČT2 možná, byť vůbec nevím, že by na ČT 2 něco běželo a ČT 2 je kanál, na který se nepřepíná níkdy. Na ty další ale přepnout nelze, nemám je, stejně jako je namá většina české populace. Možná jsou na kabelu, ale ten je tak málo rozšířený, že vůbec nemá smysl o něm uvažovat. A možná jsou na satelitu, ale ten mít také nemohu. A má ho (reálně na střeše) možná ještě méně lidí, než kabelovku (a s průzkumy na mě nechoďte, věřím jim stejně jako tomu číslu co ČSÚ uvádí jako "počet domácností připojených k INternetu pomocí WiFi").

Takže ano, TV Barrandov zabije úspěšný produkt a je velkou otázkou, jestli tam vůbec zůstane ještě něco dalšího - realita je taková, že na tuhle stanici se u nás přepíná jenom pro Animáček. A vymyslet místo Animáčka zpravodajskou relaci co začne ještě dříve, než zpravodajství ostatních televizí? Absurdní.

Národní technické muzeum, bývalo jedním z mých nejoblíbenějších

Roky rekonstrukce, výsledek rozpačitý. Poněkud se zapomnělo na služby. Občerstvení ještě není v provozu, takže si pro děti rozhodně musíte vzít všechno s sebou. V provozu není ani obchůdek, takže ty různé papírové slepovánky co jsem tam miloval jako dítě jsou už jenom minulost. Zavřená je hornická expozice i důl v podzemí, zrovna ten, do kterého se už dlouho chci znovu podívat.

Neberte šedivákům jejich Tisíc a jednu noc

Čím žijí lidé na Facebooku? Bojkotem Tisíce a jedné noci na TV Nova !!!. Čím žijí česká média? Rozebíráním toho, jaký je turecký serial .... no prostě je turecký. Import turecké kultury do českých kotlin nemůže dopadnout jinak (není každý Simir Gerchán aby mohl konkurovat v nezničitelnosti Chucku Norrisovi) a přeci jenom, z Rumunska je to k Turecku o hodně blíž. Nejenom geograficky, ale také v mentalitě.

šedivák - člověk, který propadl supervizi a tráví život v transu. Jelikož supervize je návyková, šedivákem se člověk stává poté, co se dívá šest hodin v kuse; (Ondřej Neff, Jádro pudla)

Národ potřebuje masu šediváků. Politika ji potřebuje. A NOVA je ideální nástroj k výrobě šedivého davu. Neberte jim to co potřebují k životu. Bezduché, hloupé a nekonečné seriály. Šedivý dav je prospěšný. Neprotestuje, nevměšuje se, je tolerantní k tunelování, rozkrádání, podvodům. Poté co odpoutá oči od tureckého seriálu, je mu rázem jasné, jak je ten český svět okolo skvělý, barevný, akční. A jak výborné místo je to k životu.

Chvíli jsem nevěřil, že by Svěrák a Uhlíř mohli takhle propagovat zločineckou OSA

Na webu Pirátských novin můžete narazit na Svěrák: „Tvůrci“ budou stát za OSA!. Přivede vás na oficiální věstník OSA (PDF) kde na stránce 19 můžete vidět rozhovor se Zdeňkem Svěrákem a Jaroslavem Uhlířem. Je děsivý, jak vystřižený z PR dílny (co také od OSA čekat). Chvíli jsem koketoval s myšlenkou ve stylu "to snad není reálné, tuhle zvrácenost si musel někdo vymyslet".

Špatná zpráva je, že si tu zvrácenost nikdo nevymyslel. Mluvil jsem se Zdeňkem Svěrákem, potvrdil mi, že rozhovor je skutečný. Pirátské noviny to komentují slovy "Každá věta zakončená rezolutním vykřičníkem, zapálené proklamace, podsouvané odpovědi... ". Osobně bych měl i peprnější odpovědi. Ale asi si je nechám pro sebe. Je mi ale líto, že lidé jako Svěrák a Uhlíř se propůjčují k propagaci takové organizace jako je OSA.

Možná by Zdeněk Svěrák jednou měl zajít na Valné shromáždění OSA a zkusit zjistit, jak vlastně hlídá duševní vlastnictví. A zejména jak (a komu) rozděluje peníze (nápověda zde). Nakonec, 24.května 2011 bude mít příležitost. Mohl by si napravit pošramocenou reputaci.

 A ne nadarmo se téhle organizaci říká OSA ZLA.

Jameson Cult Film Club - Vetřelci

První luxusní kinofilní zážitek projektu Jameson Cult Film Club v Praze.Ještě malý dodatek k Na film do kina? Dnes už na film do filmu. Netradiční promítání filmů poprvé v ČR.

Na film do kina? Dnes už na film do filmu. Netradiční promítání filmů poprvé v ČR

Populární zábavní formát se dostal z Velké Británie do České republiky. Ve čtvrtek 11. listopadu proběhla premiéra konceptu Jameson Cult Film Club, který nabízí netradiční promítání kultovních filmů.

Na Václaváku by mohla vyrůst obludnost, nesmírná obludnost

Offices Verdi od Erick van Egaraat mi v mnohém připomíná problémy webdesignu - budování obludných webů, které nijak nesouvisí s tím k čemu mají sloužit. V případě architektury a náhrady domu na Václavském náměstí se mi jenom těžko chce uvěřit, že by někdo mohl do klasické a konzistentní zástavby mohl někdo navrhovat něco takového, jako můžete vidět na následující fotografii.

Obludnost jménem Offices Verdi

Pokud netušíte o co se jedná, doporučím Na Václavském náměstí chtějí zbourat historický dům kvůli novostavbě , najdete tam i foto domu, který by měl být zbourán.

Žijeme v realitě, virtuálu nebo snu? Něco málo k Inception (Vnuknutí, Počátek)

Občas je dobré nějaké tři roky nejít do kina. A pokud po těch třech letech jdete na něco takového jako Inception, tak to vyvolává řadu otázek, myšlenek a zvláštních pocitů. V jaké realitě to vlastně žijeme. A v jaké budeme žít za pět či deset let.

Google: Na světě je 129 864 880 knih

Books of the world, stand up and be counted! All 129,864,880 of you je zajímavé čtení o tom, jak se Google rozhodl spočítat kolik je na světě knih. a došel k zajímavému číslu 129 864 880. Tedy skoro 130 milionů knih - samostatných "titulů" samozřejmě, nikoliv vydaných kusů.

So what does Google do? We collect metadata from many providers (more than 150 and counting) that include libraries, WorldCat, national union catalogs and commercial providers. At the moment we have close to a billion unique raw records. We then further analyze these records to reduce the level of duplication within each provider, bringing us down to close to 600 million records.

Celé je to zajímavá exkurze do Google Books a oblastí souvisejících - například to, že Google shromážil zhruba miliardu unikátních záznamů o knih - ty obsahují řadu duplicit - a po řadě dalších zpracování Google nakonec došel k zhruba 130 milionům skutečných unikátních knihách. 

A teď už jenom chybí někde umístit počítadlo. To by ukazovalo zvyšující se počet vydaných knih a následně nabízelo řadu zajímavých statistik.


( page 1 of 5 ) Older articles >>> ( number of articles: 134)